Jakie typy wideo są popularne w sieci? Dowiedz się jakie treści wideo są najbardziej rozchwytywane przez internautów. Zobacz w jaki sposób możesz przyciągnąć większy ruch na stronę oraz zwiększyć zainteresowanie użytkowników.

VLOG

Przyciągnąć ludzi na swój kanał, możesz na wiele sposobów, pierwszym z nich jest VLOG. Pewnie napisanie artykułu czy zrobienie wpisu na bloga wydaję się być dużo łatwiejsze od vlogowania. Tak na pewno jest na początku przygody z kamerą. VLOG to nic innego jak spędzenie całego dnia z kamerą oraz pokazanie społeczności jak wygląda Twój dzień. Systematyczne vlogowanie przyciąga masę obserwatorów szczególnie jeśli jest prowadzone sporadycznie. Istnieje wiele przypadków na You Tube, że osoby, które zaczęły prowadzić Daily Vlog, a więc wrzucały codziennie wideo. W szybkim czasie osiągały bardzo dobre rezultaty, jeśli chodzi o oglądalność oraz popularność.

Vlog nic nie kosztuje, oprócz czasu, sam możesz zmontować materiał wideo na początek. Jeśli jesteś w tym kompletnie zielony, bez problemu znajdziesz montażystę w sieci, która zrobi to za małe pieniądze. Największą barierą we vlogowaniu jest przemieszczanie się wszędzie z kamery – nie każdy tak lubi. Trzeba nabrać pewności siebie i obycia przed kamerą. Pomyśl czy warto się przełamać i czerpać duże zyski ze swojej działalności vlogowej czy nie spróbować i nadal się wstydzić. Vlog będzie najlepszą opcją na platformę You Tube. Na Instagramie możesz prowadzić coś na wzór vloga za pomocą Insta Stories, podobnie zresztą jest na Facebooku.

Kultura

Mam na myśli filmy przedstawiające pracowników, miejsce pracy, firmę. Większość osób uwielbia tego typu historia, dzięki czemu możesz przyciągnąć nową grupę odbiorców. Celem takiego filmu jest przede wszystkim pokazanie, że firma to nie mechaniczne urządzenie, które działa w określony sposób. Tylko są to ludzie, którzy pracują na wspólny sukces, a każdy z nich wnosi coś innego, dlatego firma jest najlepsza w swojej branży. Wiele firm praktykuje to podejście i przedstawia tego typu filmy. Tego typu materiały nie są przełomowe i raczej opowiadają ludzkie historie, dzięki temu osoby, które zobaczą ten film zidentyfikują się z jego bohaterami oraz powstanie między widzem, a firmą jakaś więź.

Tego typu filmy nie mogą być WYREŻYSEROWANE, gdyż na wstępnie zabiją cała ideę tego projektu. Taki film musi być  w 100% naturalny i pokazywać zakulisowe “życie firmy”, więc jak wygląda zwykły dzień w pracy bez grania pod publiczkę. Autentyczność jest potężnym narzędziem, nie bój się go użyć. Po prostu bądź sobą !!

Wywiad

Wywiad jest wspaniałą opcją, aby przedstawić bohatera z nieco innej strony niż jest postrzegany. Zależy to w dużym stopniu od prowadzącego, ale wywiad powinien być nakreślony na pewne kwestie. Wywiad powinien być szansą dla gościa do tego, żeby w pełni mógł się wypowiedzieć, prowadzący powinien tylko zadawać pytania. Częstym błędem jest to, że prowadzący za dużo mówi względem gościa i odbija się to na jakości wywiadu.

Za pomocą wywiadu możesz przedstawić w ludzki sposób np. milionera. Wszyscy wkoło uważają, że prowadzi on niedostępne dla innych życie, a dzięki wywiadowi może się okazać, że jest on normalnym człowiekiem. Dzięki wywiadowi możesz zyskać wielu nowych klientów, to jak się w nim zaprezentujesz bardzo dużo wyjaśni. Bardzo ciekawą taktyką dla firm jest stworzenie serii wywiadów z innymi firmami (pracownikami firm). Przez co Twoja firma staje się ekspertem, jest pozytywnie kojarzona, zyskuje ogromną wiarygodność u odbiorców.

Webinar

Więc prezentacja przeprowadzona w internecie na dany temat. To jak ja poprowadzisz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Webinar potrzebuje ogólny zarys tematyczny, ale dzięki możliwości zadawania pytań na żywo prowadzącemu. Nie zawsze wypełnisz w pełni jego plan, a nawet może on delikatnie pójść w inną stronę. Musisz pilnować, aby słuchacze zadawali pytania związane z tematem. Podczas seminarów słuchacz może Ci na żywo zadać pytanie, podobnie jak wcześniejsze materiały budujesz wiarygodność i autentyczność. Jednak za pomocą webinara, budujesz bardzo mocną relację z widzami, ponieważ to dzieje się na żywo. Nie przygotowujesz specjalnej przemowy czy nie wycinasz najlepszych ujęć, po prostu odpowiadasz tu i teraz.

Webinary będą kapitalnym rozwiązaniem jeśli chodzi o tworzenie ścieżki sprzedażowej. Za ich pomocą nakierujesz odbiorcę na tematy w których chce się podszkolić lub produkty, które potrzebuje. Dodatkowo po ukończeniu webinaru, materiał możesz udostępnić w sieci, chociażby dla tych, którzy go nie widzieli na żywo. Masz więc 2 porcje contentu za jednym zamachem.

Recenzja produktu

Spora część osób, która szuka jakiegoś produktu w sieci, ogląda wcześniej film w którym recenzowany jest dany produkt. Oglądnięcie takiego filmu podnosi w dużym stopniu sprzedaż produktu. Recenzje są mocno spopularyzowane w branży elektronicznej. Istnieje bardzo dużo materiałów opisujących ten sam przedmiot, a mimo wszystko ludzie i tak chcą to oglądać. Tak jak wcześniej pisałem, musisz być sobą, a dzięki temu znajdziesz grupę ludzi, która będzie chciała słuchać właśnie Ciebie !

Jeśli jesteś w branży, która jest niezwiązana z elektroniką, a np z meblami. Recenzje mebli nie są często spotykane w sieci, może warto zacząć kręcić o tym materiały. Niszowe branże mogę mieć trudniej na początku przebić się i odnaleźć swoją grupę, ale później będą czerpać z tego same korzyści.

Tutorial

Jak coś zrobić… ? Jestem pewien, że wiele razy korzystałeś z Google lub You Tube, aby dowiedzieć się jak coś zrobić. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to z pewnością zrobisz w przyszłości. Frazy zaczynające się od słowa ” jak ” są najczęściej wyszukiwane w Google. To już znak, że odpowiadając na tego typu pytania masz szansę trafić na sporą grupę osób, która szuka odpowiedzi.

Załóżmy, że zajmujesz się sprzedażą samochodów. Możesz nagrywać materiały wideo o tym jak dobrać samochód do 4 osobowej rodziny, w której są bardzo małe dzieci, przez co rodzice potrzebują duży bagażnik. Określenie persony bardzo pomoże Ci w kierowaniu treści do grupy docelowej o tym pisałem tutaj.

Relacja LIVE

Za pomocą Facebooka, You Tube czy Instagrama możesz prowadzić relację Live, podobnie jak w webinarze. Jesteś na żywo ze swoimi słuchaczami. Relacje Live szczególnie na Facebooku wpływają pozytywnie na zasięg emitowanego przez Ciebie materiału, a Ty dzięki temu zyskujesz duży darmowy zasięg. Na relacjach live można zbudować fanpage w dużo szybszym tempie. Moim zdaniem jest to najszybsza metoda, dzięki której będziesz w stanie przyciągnąć największa ilość odbiorców.

Podsumowanie

Przyciągnąć klienta możesz na wiele sposobów, masz ogromny wachlarz możliwości. Zastanów się, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze i które jest Ci najbliższe. Tak, aby podczas realizacji treści wideo w 100% być sobą. Eksperymentuj, sprawdź co najlepiej działa na Twoją społeczność, co najbardzej ich angażuje. Z czego masz wymierne korzyści i działaj. Sprawdź naszą ofertę oferta .