Zanim zaczniesz planować jaką treść i w jakiej formie publikować jako reklamę swojego produktu warto byś zastanowił się nad jedną, podstawową kwestią. Nad tym kim jest i czego chce Twój klient.

By odbiorca stał się klientem

Czy wiesz, jakie jest najważniejsze pytanie Twoich odbiorców? Czy wiesz o czym myślą rozważając zakup zakup Twojego produktu? Nie, nie zastanawiają się na tym, czy to jest najlepszy produkt na świecie. Jedyne, o czym myślą to „Czy to jest najlepsze DLA MNIE?”. Odpowiedź na to pytanie decyduje o tym, czy odbiorcy staną się Twoimi KLIENTAMI.

Teraz pewnie myślisz sobie, że to nieprawda. Przecież : „Klient patrzy przede wszystkim na cenę”. Zdradzę Ci sekret. Cena przestaje mieć znaczenie, gdy klient otrzymuje dokładnie to, czego szuka. Na cenę patrzy tylko wtedy, gdy sprzedawca nie jest w stanie w żaden inny sposób wyróżnić swojego produktu. Jeżeli konkurujesz tylko ceną, pokona Cię każdy, kto obniży ją, choć o grosz.

Odpowiedni komunikat

Jeżeli więc nie chcesz, by rozgrywka toczyła się tylko o kasę musisz wystosować do nich odpowiedni komunikat. Potrzebujesz sposobu by zademonstrować klientom swój produkt w taki sposób, by szybko doszli do jedynego słusznego wniosku – że to NAJLEPSZE DLA NICH.

Jak to zrobisz?

To nic trudnego. Naprawdę. Wystarczy przyjąć perspektywę klienta i odpowiedzieć na jego pytania! Oznacza to, że – by osiągnąć sukces musisz dokładnie określić swoją grupę docelową!

Grupa docelowa

Niestety nawet najbardziej atrakcyjne treści jeśli są kierowane do nikogo – trafiają do nikogo! Kluczowe jest więc byś określił do kogo chcesz  adresować swój materiał. W zależności od tego czy są to dzieci, młodzi ludzie czy dorośli powinieneś wystosować do nich inny rodzaj przekazu. Oprócz wieku ważne będzie również zawężenie grupy docelowej ze względu na płeć, miejsce zamieszkania, pochodzenie czy wykonywany zawód. Niemożliwe jest stworzenie filmu reklamowego, który w równym stopniu przemówi do zbuntowanego nastolatka, trzydziestoletniej bizneswomen i emerytowanego profesora po pięćdziesiątce.

Niedopasowanie grupy docelowej to bardzo częsty błąd popełniany przy produkcji filmowej. Od niej zależy przecież określenie wszystkich kolejnych kwestii, na które składa się efektywny film reklamowy. Im dokładniej określisz docelową grupę odbiorców, tym większa szansa, że Twoje treści trafią w tę odpowiednią – w potencjalnych klientów!

Możliwość identyfikacji

Oprócz wybrania odpowiedniej grupy docelowej, powinieneś adresować do nich treści, z którymi mogą się oni utożsamiać. Daj swoim odbiorcom możliwość identyfikacji – z marką, z produktem czy z bohaterem reklamy. Co ważne, znacznie skuteczniej działa tutaj możliwość identyfikacji z bohaterem, na którego miejscu chcielibyśmy być, niż na którego miejscu aktualnie jesteśmy. Dlatego właśnie lubimy oglądać osoby, które stają się bogate, spełnione, ładne i szczupłe. Jeśli do tego są w jakimś stopniu podobne do nas – wiekiem, wyglądem, aspiracjami – jesteśmy w stanie zaangażować się w ich świat. To sprawia, że u nas także pojawia się potrzeba zmiany. Wzrasta silna wola i chęć bycia takimi jak oni. A do tego wystarczy przecież…. no właśnie co?! Ano produkt Twojej marki czy usługa, którą reklamujesz! Widzisz jakie to proste!

Idealne połączenie

Jeśli zdecydujesz się na film promocyjny dla Twojego biznesu – do czego gorąco namawiamy – jedna prosta rada! Zainwestuj w chwytliwą historię skierowaną do właściwych odbiorców oraz świetną realizację. Łącząc te dwa czynniki ze sobą – nie może się nie udać!