Jak Cię widzą, tak Cię piszą – to utarte powiedzenie sprawdza się nie tylko w życiu codziennym, lecz także w biznesie. Cały dzisiejszy świat coraz mocniej opiera się na funkcjonowaniu w mediach społecznościowych. Warto więc zadać sobie pytanie : co spośród publikowanych treści najbardziej przykuwa naszą uwagę?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Film!

W dzisiejszym świecie materiały wideo są podstawowym medium w działaniach marketingowych firmy. Stanowią one kluczowy kanał komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, zarówno z klientem detalicznym jak i biznesowym. Jak sugerują badania, za kilka lat, 80% ruchu w Internecie będą generowały właśnie filmy. Warto skorzystać z tej wiedzy by wyprzedzić konkurencję i budować wizerunek firmy w mediach już dziś!

Film o firmie

W tym przypadku zastosowanie będą miały filmy biznesowe i wizerunkowe. Najprościej mówiąc są to filmy reklamowe tworzone w celu wzmocnienia wizerunku danej marki. Taką formę wybierać będą firmy, którym zależy na pokazaniu się klientom z jak najlepszej strony. Film wizerunkowy będzie idealnym narzędziem jeśli chcesz przedstawić swoją markę, pokazać wartości, którymi kieruje się Twoja firma i ludzi, którzy ją tworzą.

Jego zadaniem będzie zaprezentowanie zakresu działalności firmy, jej historii i sposobu funkcjonowania. To wszystko w celu ukazania potencjału Twojego biznesu. Film wizerunkowy ma pokazać Twoim odbiorcom, jakie korzyści, poza produktami czy usługami, mogą od Ciebie uzyskać. Oczywiście możesz w nim zaprezentować jakąś część oferty swojej firmy. Jednakże główny nacisk w tym rodzaju narracji filmowej kładzie się na markę i na ludzi, którzy ją tworzą. Pokaż klientom priorytety, którymi kierujesz się w biznesie!

Buduj wizerunek

Więcej niż prezentacja

Śmiało można powiedzieć, że w obecnych czasach filmy wizerunkowe zastępują – popularne dekadę temu – prezentacje multimedialne. Materiały te wykorzystasz na wewnętrzne potrzeby przedsiębiorstwa – podczas szkoleń, zebrań, imprez firmowych czy rekrutacji. Będzie to skuteczne narzędzie do budowania pozytywnego wizerunku firmy. Począwszy od pracowników, w oczach których zwiększa się nasza atrakcyjność na rynku pracy, po klientów i kontrahentów, którym pokazujemy szerokie spectrum naszej działalności.

Najlepsza wizytówka

Jako reprezentacyjna, multimedialna wizytówka, film wizerunkowy w idealny sposób pokaże Twoją firmę na zewnątrz. Będzie nieocenioną pomocą podczas wydarzeń takich jak targi branżowe, konferencje czy spotkania biznesowe. Ten nowoczesny środek prezentacji firmy pomoże Ci się wyróżnić spośród konkurencji. Na ogromnym rynku pracy, oferującym zbliżone produkty, granie tylko i wyłącznie ceną nie przyniesie pożądanych efektów. Film pokazujący w ciekawy sposób nasze atuty będzie o wiele skuteczniejszym zabiegiem! 

Skuteczna reklama w sieci

Nie zapominajmy oczywiście o Internecie. Publikacja filmów wideo poprawia w znaczący sposób widoczność i rozpoznawalność Twojej marki. Film wizerunkowy to świetne narzędzie reklamy na stronach internetowych, portalach społecznościowych i wszelkich platformach. Wszędzie tam – gdzie zależy Ci na budowaniu pozytywnego wizerunku Twojej firmy, wzmocnieniu autentyczności marki i nawiązaniu relacji z odbiorcami!

Film wizerunkowy – Twoja najlepsza szansa

Tego typu produkcje to szansa na atrakcyjne podkreślenie Twojej własnej wizji prowadzenia biznesu. Nic nie wzbudzi zainteresowania Twoją ofertą tak jak film wizerunkowy. Pokaż w jaki sposób budujesz lub rozwijasz swoja działalność. Podziel się swoją historią w niekonwencjonalny sposób. Zaprezentuj atuty swojego biznesu. Pozwól uwypuklić swoje mocne strony tak by przyciągnąć uwagę odbiorców!

Na filmy wizerunkowe stawiają zarówno czołowe firmy – polskie i zagraniczne, jak i odważni, początkujący przedsiębiorcy. Dlaczego i Ty nie miałbyś spróbować?