Dlaczego odbiorca nie zostaje Twoim klientem? Dlaczego to, co publikujesz na niego nie działa? 

Każdy z nas, często nieświadomie, widząc jakiś produkt pyta samego siebie „Co to jest? Co mi to da? Czy tego potrzebuje? Czy muszę mieć to już TERAZ?”. Jeżeli klient nie znajdzie dobrych i szybkich odpowiedzi na swoje pytania, odchodzi nieusatysfakcjonowany. Co więcej z poczuciem, że stracił czas na coś bez znaczenia.

To ważne. Zwróć na to uwagę. Odchodzi z Twojej strony czy profilu z poczuciem straconego czasu. Stracił, bo nie znalazł dla siebie nic wartościowego. Nic go nie poruszyło, nie zaciekawiło. Nic go nie zainteresowało. To oznacza, że próba namówienia go na powrót na tę samą stronę nie ma najmniejszego sensu. Nie ma czego szukać. On już wie, co tam jest i nie ma ochoty dłużej tracić czasu.

Masz tylko jedną chwilę na zrobienie dobrego wrażenia.

Jeśli rozczarujesz klienta, odejdzie i nie będzie chciał wracać. Ale, jeśli dobrze trafisz to…

masz go!

Jak go złapać? Czym zaciekawić? W jaki sposób go zainteresować? Na cały świecie codziennie powstają setki filmów, nagrywanych jest tysiące ujęć. Jednak szansę na sukces mają tylko nieliczne z nich. Przekaz większości filmów reklamowych zginie w szumie informacyjnym i nigdy nie trafi do swoich odbiorców. Wiele z nich nie zainteresuje swoją treścią.

Czy da się stworzyć idealny film promocyjny? Tak by Twoi odbiorcy nie tylko z własnej woli, ale z ogromnym zaciekawieniem obejrzeli go do końca. I by mieli wrażenie, że adresujesz go specjalnie do nich?

Przede wszystkim zainteresuj odbiorcę. Oprócz samej treści i formy Twój przekaz musi wyróżniać się na tle konkurencji, przebić się. Materiały uchodzące za genialne to te, które angażują uwagę swoich widzów już od pierwszej sekundy. Dlaczego filmy robią to lepiej niż inne formy przekazu?

technika

Jak wiadomo, to pierwsze sekundy decydują o tym czy uda nam się zatrzymać widza przy naszej treści. Używając w komunikacji swojej marki treści wideo możesz łatwiej i szybciej pożądane efekty niż opierając się na samym tekście, obrazach czy przekazie audio. Multimedialne techniki wykorzystywane w materiałach wideo ułatwiają przyswojenie komunikatu przez odbiorców. Szczególnie w czasach gdy większość z nich woli zobaczyć niż przeczytać.

Obraz jest atrakcyjniejszy, lepiej się wyróżnia i mocniej przyciąga ich uwagę. Rozszyfrowanie takiego komunikatu nie wymaga od nich posiadania specjalnych kompetencji intelektualnych czy językowych.

przystępność

Obecnie, odbiorcy poszukują filmów na niemal wszystkie tematy. Filmy przestały być domeną tylko i wyłącznie branży mediów i rozrywki. Ich twórcy, producenci i posiadacze wywodzą się z różnych środowisk. Stanowią one nie tylko kluczowy element branży reklamowej, lecz zaczynają wdzierać się do innych dziedzin życia. Niezależnie czy poszukujemy najświeższych informacji ze świata, relacji z wydarzeń sportowych, opinii o najnowszym modelu telefonu czy porad na temat montażu fotelika samochodowego – to właśnie treści wideo są najbardziej pożądanym formatem.

Co więcej są mocno promowane przez wyszukiwarki Internetowe i platformy społecznościowe. Łącząc materiały wideo z Twoimi kanałami social media czy innowacyjnymi rozwiązaniami zwiększasz swoje szanse na efektywny wzrost zaangażowania użytkowników.

Treści wideo zawładnęły całym światem, stykamy się z nimi na każdym kroku. Jednak szansę na sukces mają tylko nieliczne z nich. Które? Te, które angażują uwagę swoich widzów już od pierwszej sekundy, niosąc ze sobą ogromny ładunek emocjonalny.

emocje

Emocje stanowią kluczowy element wywołujący zaangażowanie użytkowników. To właśnie one są motorem zmian, to one sprawiają że podejmujemy działanie. Komunikat nie wywołujący żadnych emocji, nie pociągnie za sobą żadnej aktywności czy zmiany. Tak to już działa, obojętność rodzi obojętność.

Wideo, łącząc w sobie obraz, tekst i dźwięk wzbudzają większe zaangażowanie emocjonalne niż inne formy reklamy. Niezależnie czy będzie to 2 godzinny film fabularny czy 30-sekundowy spot reklamowy – jeśli wywoła on w nas emocje – nie oderwiemy od niego wzroku!

historia

Najważniejsze jednak jest to, co wywołuje emocje czyli treść nagrania, a dokładniej prezentowana w nim historia. To właśnie opowieść oddziaływuje na swoich widzów. Dobra historia, opowiedziana w ciekawy sposób decyduje o sukcesie danej produkcji. Historia! Nie cena, nie jakość, nie dodatkowe funkcje czy promocje, a opowiedziana historia. Niezależnie czy dotyczy powstania produktu, sposobu użytkowania, profitów jakie wiążą się z zakupem czy sekretów marki!

Masz tylko jedną szansę by złapać uwagę klienta. Jedną, by zrobić dobre pierwsze wrażenie. W świecie przepełnionym komunikatami, nie jest łatwo przebić się ze swoją ofertą. Film promocyjny poprzez swoją formę, ogromny ładunek emocjonalny i zawartą historię zdecydowanie zwiększa Twoje szanse. Tylko od Ciebie zależy czy chcesz je wykorzystać, zrobić wrażenie i zdobyć nowych klientów!